Láska k vareniu a gastronómii traduje v na¨ej rodine roky. U¸ nᨠstarý otec Mauro spolu so svojim bratom, pomáhal v otcovej bottege, obchodovať s toskánskym vínom, ¨unkami a syrmi. Bývali blízko Florencie v toskánskom regióne, o ktorom sa hovorí, ¸e má jednu z najlep¨ích kuchýň na svete.

My si ho pamätáme ako v¸dy stál v kuchyni, smial sa nad jeho obľúbenou knihou od Pellegrina Arthusiho a vymý¨ľal nové recepty. (Mimochodom, tú knihu máme dodnes. Je celá pokrčená, pou¸itá a ¨pinavá od jedla.)

Niekde tu, sa asi začala rozvíjať na¨a vá¨eň pre gastronómiu, keď sme pozorovali starkého, ako sa s jedlom zabáva a učí nás talianskej kuchyni a tradíciám.

Nᨠotec Mauro mal k vareniu tie¸ v¸dy pozitívny vzťah. Naučil nás pravidlám stolovania a dôle¸itosti stretávania sa pri jednom stole, kedy má rodina mo¸nosť rozprávať sa o svojich ¸ivotoch, snoch a plánoch. Ukázal nám aké je dôle¸ité poznať dobré produkty a vyu¸ívať na¨u fantáziu.

Talianska kuchyňa nám u¸ teda prirodzene prirástla k srdcu a práve toto v¨etko nás priviedlo k ná¨mu vlastnému projektu Pane & Olio.

Sme dvaja súrodenci Marco a Beata a odhodlali sme sa prezentovať a ¨íriť taliansku gastronómiu, tak ako ju poznáme my. Chceme ukázať, ¸e jedlo je dôle¸itou súčasťou ná¨ho ka¸dodenného ¸ivota, a preto je opodstatnené venovať mu dostatočnú pozornosť.

Spolu s na¨im strýkom Lucom, ktorý je veľký gurmán, alebo buon gustaio, ako sa hovorí v Taliansku, sme priviedli na¨e sny k realite. Luca je veľký jedák a cestovateľ. Svoju vá¨eň u¸ stihol posunúť na najvy¨¨iu úroveň, keď sa spojil s ú¸asným kuchárom Marcom Stabile. Spolu dokázali priviesť re¨tauráciu Ora d’Aria k prvej hviezde Michellin.

My traja (Luca, Marco a Bea) sme vytvorili v Bratislave showroom, v ktorom budeme prezentovať na¨u filozofiu, cez unikátny koncept, kde sa spojí predaj potravín s kaviarňou, bistrom a aperitív barom v autentickom talianskom duchu.

Sme pripravení učiť sa a posúvať na¨e sny dopredu. Dúfame, ¸e na¨u vá¨eň k jedlu sa nám podarí preniesť aj na vás, a ¸e sa u nás budete cítiť príjemne a v¸dy sa k nám radi vrátite.

  PANE & OLIO Gorke'ho 6
Bratislava
slovacchia
+421948548408
info@paneolio.sk

ID ANTICONTRAFFAZIONE
N. 4982

Certifica la tua azienda. Richiedi ID anticontraffazione Certifica che la tua Azienda è in possesso dei requisiti richiesti per l’inserimento in Eccellenze Italiane e richiedere l’erogazione di un ID Anticontraffazione, che sarà impresso sul certificato e sulla vetrofania che provvederemo a consegnarti e potrai poi esporre al pubblico.
RICHIEDI ID
Segnala un’eccellenza Se conosci un’attività che reputi eccellente, puoi segnalarcela e fare in modo che ottenga il giusto riconoscimento
Segnala
Foto
ristoranti Trattoria Maremmana L'Etrusco

L'Etrusco è la trattoria di Gavorrano (GR) felice di accogliervi per proporvi le migliori specialità  della cucina Maremmana.
Immerso nel verde della campagna toscana, L'Etrusco è il luogo ideale per trascorrere una giornata all'insegna del buon cibo, con piatti tipici della tradizione toscana dagli antipasti ai dolci.
Dotato di un ampio spazio che permette di raccogliere numerosi coperti, l'Etrusco è a disposizione  anche per le vostre feste, i vostri banchetti o cene e pranzi aziendali. 

​​​​​​​


Foto
ristoranti Bistrot L'Etoile Du Port

Bistrot avec cuisine de qualité, spécialités italienne et de la Méditerranée, risotto , pâtes , poissons , bœuf Chianina, desserts maison ....

Foto
ristoranti Civico 69

Civico69 è un Ristorante, Pizzeria e SteakHouse fondato da 3 giovani amici con l'intento di proporre e promuovere i prodotti di eccellenza dell'Altocasertano quali: Cipolla di Alife (presidio slow food), maiale nero Casertano, Marchigiana IGP (az. fattoria della Rocca di Caiazzo (CE)), il fagiolo cera di Alife, il tartufo del Matese. Oltre a prodotti di spicco della regione Campania quali, il pomodoro del piennolo del Vesuvio, la papaccella Napoletana (presidio slow food), gli alici di Menaica (presidio slow food) ed il pomodoro San Marzano dop.

Foto
ristoranti The Battlefield Rest

"Battlefield Rest " The rest since 1914, originally used as a resting and courting place for Tram Travellers. Since 1994 as Continental/Italian Bistro. Privately owned by Marco Giannasi!